Koordinátorky školního parlamentu na konferenci

Naše koordinátorky školního parlamentu Hana Pollaková a Jana Ullmannová se zúčastnily konference s německým městem Stuttgart, které je jedním z šestnácti nejvýznamnějších partnerů města Brna. V letošním roce města oslaví 30. výročí vzájemné spolupráce. Partnerská smlouva mezi městy byla podepsána 4. prosince 1989. Hlavními oblastmi spolupráce jsou školství, sociální péče a zdravotnictví, kultura, doprava i sport.

Ve čtvrtek 30. 6. 2019 dorazila do Brna německá delegace vedená primátorem Stuttgartu Fritzem Kuhnem. U této příležitosti se v pátek 31. 5. 2019 konala v brněnském Kulturním Centru Semilasso konference. Zde se naše koordinátorky setkaly se zástupci německé delegace a společně diskutovali o problematice školních parlamentů v Německu i v České republice. Cílem tohoto setkání byla výměna zkušeností a případná budoucí spolupráce.

Koordinátorky školního parlamentu na konferenci, květen 2019 Koordinátorky školního parlamentu na konferenci, květen 2019

Mgr. Jana Ullmannová, Hana Pollaková