Babylon aneb rozumíme si

V únoru proběhlo mezi žáky 5. ročníku školní kolo soutěže Babylon aneb rozumíme si. Soutěž každoročně prověřuje úroveň čtenářských dovedností a také schopnosti porozumět a pracovat s textem. V letošním roce si pořadatelé pro děti připravili texty týkající se DPMB. Soutěžící doplňovali chybějící slova do textu, rozhodovali o pravdivosti výroků nebo vyplňovali informace z textu, který si přečetli. Nejúspěšnějšími řešiteli školního kola, kteří reprezentovali naši školu v městském kole, jsou: David Hruban, Lucie Kryšpínová, Miroslav Neumann, Daniel Nikodým, Erik Novák, Jan Procházka, Jan Stoklasa a Jan Tupec. Městské kolo se konalo v březnu na ZŠ Kuldova a zúčastnilo se ho 300 nejúspěšnějších řešitelů z Brna a okolí. V obrovské konkurenci si naši zástupci vedli velmi dobře. Na krásném 5. místě se umístil Miroslav Neumann, Jan Tupec obsadil 6. místo a Daniel Nikodým 7. místo. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů i v příštím roce.

Mgr. Kateřina Krbková Trnková