Konference školních parlamentů v Olomouci

Ve čtvrtek 28.2.2019 byl náš školní parlament „Masařky“ pozván na konferenci pořádanou školním parlamentem Medvědi ze Základní školy Dr. Nedvěda v Olomouci. Za náš parlamentu se na tuto konferenci vydalo osm členů a dvě naše koordinátorky. Na začátku konference proběhlo představení škol, představení harmonogramu a poté následovalo občerstvení. S tím jsme byli velice spokojeni, jelikož jej pro nás doma připravili členové zdejšího parlamentu. Ochutnali jsme různé buchty, pizzu, šneky a spoustu dalších dobrot. Následovalo kolečko workshopů. Velice se nám líbil způsob, jakým byly workshopy organizovány, kdy jsme mohli zůstat celý náš parlament pohromadě a workshopy vedli přímo parlamenťáci z Medvědů. Pro paní učitelky byl připraven také workshop, na kterém si koordinátoři vyměnili zkušenosti s prací ve školním parlamentu. Pro nás byly připraveny tyto workshopy: akce, práce s nováčkem, zasedání, charita a historie školního parlamentu. Každý z workshopů byl velice zajímavý, kreativní, zábavný a z každého jsme si něco odnesli. Výborný byl také kolektiv a přístup „Medvědů“. Po absolvování všech workshopů, jsme měli 15 minut na to, abychom navštívili jakýkoliv workshop znovu a doplnili či dořešili, co jsme chtěli nebo se i více spřátelili. Pak už bohužel byl konec, na cestu nám připravili výborné řízky s chlebem. A nás už čekala cesta domů, kterou jsme si užili ve žlutém autobusu. Tento výlet do města Olomouce stál opravdu za to a nikdo z nás toho nelituje. V tento den jsme nabyli spoustu energie a nápadů. A již se těšíme se na další akce.

Konference školních parlamentů v Olomouci, únor 2019 Konference školních parlamentů v Olomouci, únor 2019 Konference školních parlamentů v Olomouci, únor 2019 Konference školních parlamentů v Olomouci, únor 2019 Konference školních parlamentů v Olomouci, únor 2019 Konference školních parlamentů v Olomouci, únor 2019 Konference školních parlamentů v Olomouci, únor 2019 Konference školních parlamentů v Olomouci, únor 2019 Konference školních parlamentů v Olomouci, únor 2019 Konference školních parlamentů v Olomouci, únor 2019 Konference školních parlamentů v Olomouci, únor 2019 Konference školních parlamentů v Olomouci, únor 2019 Konference školních parlamentů v Olomouci, únor 2019 Konference školních parlamentů v Olomouci, únor 2019 Konference školních parlamentů v Olomouci, únor 2019 Konference školních parlamentů v Olomouci, únor 2019 Konference školních parlamentů v Olomouci, únor 2019 Konference školních parlamentů v Olomouci, únor 2019 Konference školních parlamentů v Olomouci, únor 2019

Veronika Vávrová a Gabriela Hálová, členky školního parlamentu