Výukový program 7. B

V lednu se celá třída vypravila do přírodovědné stanice Kamenačky na výukový program o obojživelnících a plazech. Děti si nejprve prohlédly zvířata chovaná v učebně (morčata, činčily, volně se pohybující papoušek, žáby a hadi v teráriích). Pak si s panem lektorem shrnuly vše, co o obojživelnících a plazech znají z hodin přírodopisu. Následovala asi nejzábavnější část programu - po stolech nám běhaly agamy, plazily se krajta s korálovkou a důkladně si nás prohlížel chameleon. Prohlédli jsme si například hadí svlečky, želví krunýře, kajmaní zuby, vajíčka užovky, kostru hada, ... Potom jsme se rozdělili na poloviny a postupně si prohlédli akvária (šípové žáby, pipy, axolotly, drápatky, mloky,...) i velké terárium (leguány, želvy, kajmany, …).

Děti toho hodně znaly, měly spoustu zajímavých dotazů a na závěr byly pochválené za pěkné chování.

Mgr. Denisa Dosoudilová