Přivítání prvňáčků na Masarce

Je 3. září a už celou noc prší. Po dlouhém, teplém a suchém létě se všichni radují, zejména zemědělci. Konečně déšť! Jen nám na Masarce trošku tuhnou rysy. Vždyť naše slavnostní přivítání, tradiční šerpování prvňáčků, musí proběhnout před hlavním vchodem. Jinam se těch 92 dětí a jejich početný rodičovský a prarodičovský doprovod nevejde. Blíží se osmá hodina a už jen mírně poprchává. To zvládneme. Deváťáci obcházejí početného hada malý žáčků. Předávají jim šerpy a vítají je u nás ve škole. Jen nikoho nevynechat. To by byl malér a pláč. Prvňáci jim jejich pozornost oplatí na konci školního roku, když jim budou předávat zvonečky na rozloučenou. To bude taky pláč, ale malér to nebude. Ještě musí všechny podáním ruky přivítat pan ředitel. Ale rychle, už se zase schyluje k dešti. Všechno klaplo. Paní třídní učitelky si odvádějí své žáčky i s rodiči do tříd. Děti jsou nadšené a my si přejeme, aby jim to nadšení vydrželo co nejdéle. Tak šťastné vykročení prvňáci!

Přivítání prvňáčků na Masarce, září 2018

Mgr. Ivana Jelínková