Informace pro rodiče prvňáčků k zahájení školního roku 2018/19

Vážení rodiče,

nový školní rok začíná v pondělí 3. 9. 2018. Sejdeme se před hlavním vchodem do školy v 7, 45 hod. Děti i rodiče se zařadí k jednotlivým učitelkám 1. tříd, které Vás budou očekávat. Před školou proběhne slavnostní přivítání nových žáků - tradiční šerpování prvňáčků. Po zahájení se děti i rodiče odeberou do tříd. Ve třídě přivítají své nové žáčky paní učitelky a paní vychovatelky. Po slavnostním uvítání cca v 9 hod. proběhne krátká třídní schůzka ( asi půl hodiny). V průběhu třídní shůzky Vám budou sděleny nejdůležitější informace k zahájení školní docházky Vašich dětí. Děti na třídní schůzce nebudou přítomny. Odejdou ze třídy s jedním z rodičů nebo prarodičů. Pokud se o děti nebude schopen postarat nikdo z rodiny, pohlídají je na dobu nezbytně nutnou vychovatelky ŠD.

Děti ani rodiče se nepřezouvají.

V úterý 4. 9. budou mít prvňáčci dvě vyučovací hodiny, ve středu 5. 9. tři hodiny a od čtvrtka 6.9. už čtyři vyučovací hodiny. Po vyučování jdou děti domů nebo do družiny. Žáci 1. ročníku nechodí samostatně na obědy.

Učitelky 1. ročníků:

1. AMgr. Jana Ullmannová
1. BMgr. Eva Zejdová
1. CMgr. Iva Doležalová
1. DMgr. Šárka Svobodová

Součást í tohoto materiálu jsou i seznamy žáků 1. ročníků. Při rozdělování dětí do tříd jsme dbali na to, aby v každé třídě byli společně někteří kamarádi z MŠ. Pokud to bylo jen trochu možné, vyhověli jsme i Vašemu přání ohledně umístění dítěte do třídy k vybrané paní učitelce nebo s konkrétním kamarádem. Ve třídách musí být přibližně stejný počet chlapců a dívek a i počet žáků v jednotlivých třídách by měl být rovnoměrný. Rozdělování žáků bylo náročné a nešlo vždy vyhovět Vašemu přání. Věříme, že současné rozdělení budete akceptovat.

Všechny paní učitelky prvních ročníků spolu navzájem úzce spolupracují, pravidelně se scházejí, plánují společné výchovně vzdělávací akce, soutěže, projektové vyučování apod.

Naší snahou je, aby se děti cítily ve škole bezpečně, naučily se mnoho nového a uměly vytvořit kamarádský kolektiv.

Základem je otevřená spolupráce mezi školou a rodinou. Těšíme se na tuto spolupráci, budeme Vás pravidelně informovat o veškerém dění ve škole, aby pro Vaše dítě byl nástup do školy příjemný a bezproblémový.

Ať nový školní rok přinese dětem, rodičům i učitelkám mnoho chvil naplněných úsměvem, radosti z úspěchu, pokroku a porozumění.

Mgr. Ivana Jelínková, ZŘ

Seznamy žáků 1. ročníků, škoní rok 2018/2019