Projektový den s Myšákem Očko

V horkém červnovém dni se sešli žáci druhých tříd, aby se vydali pátrat s detektivem Očkem po příšeře z Mariánského okolí. Začátek pátrání byl u školy, kde jsme se více seznámili s Myšákem Očkem, vyrobili si detektivní průkazku a našli první jeho značku. Poté jsme se vydali do lokality Hády, seznámili se s CHKO. U Růženina lomu proběhla olympiáda se sedmi disciplínami z různých oblastí, mezi nimi i brněnský hantec. Následovala cesta do Staré Líšně, kde jsme doplnili zásoby pití a ochladili se nanuky. Následoval výšlap ke kostelíčku a odtud k parkovišti u Mariánského údolí a nakonec k Zukalovu mlýnu, kde naše pátrání skončilo poslední Myšákovou značkou. Záhada byla vyřešena – příšera z rybníka byla labuť. Celé putování nás provázela kniha autorky Šárky Svobodové. Všechny značky byly vypátrány, výlet se i přes tropické počasí vydařil.

Mgr. Hana Neumanová