Klokan

Mezinárodní soutěž Matematický klokan vznikla přibližně v roce 1980 v Austrálii a od roku 1991 se rozšířila do zemí Evropy. V roce 2016 se již této soutěže účastnilo přes 6 milionů soutěžících z více než 60 zemí celého světa sdružených v asociaci Kangourou sans frontieres, jejíž koordinační centrum je v Paříži. V ČR se soutěž Matematický klokan konala poprvé v roce 1995. I naše škola se zúčastnila.

Soutěžící byli podle věku rozděleni do kategorií: Cvrček (2. – 3. třída ZŠ), Klokánek (4. - 5. třída ZŠ), Benjamín (6. - 7. třída ZŠ), Kadet (8. - 9. třída ZŠ). Ve všech kategoriích soutěžící řešili 24 testových úloh.

V kategorii Benjamín se nejlépe umístili:

1. M. J. Novotný, 7. A
2. L. Kapinus, 7. B
3. Š. Halas, 6. B, M. Bartková, 6. B

Do desátého místa se umístili: Z. Teller 7. B, L. Otrubová 6. B, J. Bedáň 7. A, Phuong Thao Dinh 6. A, M. Stratil 7. A, V. Hoda, 7. B.

V kategorii Kadet se nejlépe umístili:

1. Š. Foglová, 9. A
2. J. Kučerová, 9. A
3. T. Křupková, 9. A

Do desátého místa se umístili: T. Křupková, 9. A, J. Mikulica, 9. A, L. Drápelová, 9. A, M. Pospíšilová, 9. A, K. Hochmanová, 8. B, M. Vlasák, 8. B. A, D. Miková, 9. B, K. Skokanová, 9. B.

RNDr. Marcela Navrátilová

V kategorii Klokánek se nejlépe umístili:

D. Štědronský, 5. A
M. Hochman, 5. A
L. Vyparinová, 5. A

Do desátého místa se umístili: J. Konečný, 4. A, J. Pozdník, 5. C, D. Čardžić, 4. A, F. Kasprzak, 5. A, A. Mironov, 5. B, V. Levíčková, 5. C, T. Janků, 4. A.

Mgr. Renata Kukolová

V kategorii Cvrček se nejlépe umístili:

M. Neumannn, 3. D
J. Tupec, 3. D
M. Gašparíková, 2. A

Do desátého místa se umístili: J. Stoklasa 3. A, D. Kolář 3 .C, M.Vrba 3. D, O. Stojanov 2. B, N. Chromčáková 2. B, D. Nikodým 3. C, D. Hruban 3. C

Mgr. Iva Doležalová