Farmářský projekt ve 4.A

V průběhu února žáci 4. A zahájili práci na velkém projektu Farma. V úvodu čerpali informace z učebnic a interaktivního materiálu. Nabyté vědomosti si ověřili v pracovním listu i myšlenkových mapách, které si vypracovali. Následně zahájili stavbu farmy. Ve skupinách si vybrali její jednotlivé části a postavili je. Do farmy umístili farmáře, zvířata i plodiny. Následovala kolektivní diskuze o tom, jak farmáři pracují. Při sledování videospotů jsme viděli, jak se dojí krávy, stříhají ovce, jak se dělá jablečný mošt nebo povidla. Děti si vyzkoušely nakrájet a nasušit křížaly. Samy si také zasadily hrášek. Sledujeme a zapisujeme, jak nám hrášek roste. Společně jsme se zamysleli nad přípravou pokrmů z farmářských surovin. Vytvořili jsme velkou kuchařku, do které každé z dětí přispělo receptem ze zdravé výživy. Při realizaci projektu jsme se rozhodli, propojit jej i s výtvarnou výchovou. Obrys jednoho z domácích zvířat děti vystřihly a vyzdobily podle své fantazie. Vznikla vskutku originální umělecká díla. Celý projekt byl uzavřen prezentacemi dětí o zvířatech chovaných na farmě nebo o domácím mazlíčkovi. Každé z dětí pojalo svoji prezentaci po svém. Viděli jsme práce zpracované pomocí obrázků, prezentací na interaktivní tabuli, ručně psaných referátů i kreslených a skvěle zpracovaných plakátů. Na závěr jsme si shrnuli všechny informace, které jsme díky projektu zjistili a projekt prezentovali dětem z partnerské třídy. A tak kromě důležitých informací víme i to, jak rychle běhá prase, kolika let se dožívá kůň, kolik vajec snáší slepice, jak vypadá opravdu 100% jablečná šťáva nebo že švestky jíme díky Karlu IV.

Farmářský projekt ve 4.A, únor 2017 Farmářský projekt ve 4.A, únor 2017 Farmářský projekt ve 4.A, únor 2017 Farmářský projekt ve 4.A, únor 2017 Farmářský projekt ve 4.A, únor 2017 Farmářský projekt ve 4.A, únor 2017 Farmářský projekt ve 4.A, únor 2017 Farmářský projekt ve 4.A, únor 2017 Farmářský projekt ve 4.A, únor 2017 Farmářský projekt ve 4.A, únor 2017 Farmářský projekt ve 4.A, únor 2017 Farmářský projekt ve 4.A, únor 2017

Mgr. Kateřina Krbková Trnková