Výlet do Schönbrunnu

Dne 13.5.2016 jsme navštívili nejstarší ZOO na světě, která se nachází v areálu známého letního sídla dynastie Habsburků, ve vídeňském Schönbrunnu. Tato akce má na naší škole již několikaletou tradici a vždy je o ni velký zájem. Zúčastnili se žáci druhého stupně, především děti ze šestého ročníku, které letos začaly s němčinou. Pro ty byl tento výlet novinkou a zároveň motivací komunikovat v cizím jazyce. Velkou atrakcí jsou v této ZOO zvířata, která se běžně v našich zoologických zahradách neobjevují, jako jsou pandy a koaly. Děti byly nadšené z nově vybudovaného proskleného pavilonu pro ledního medvěda, kde jej mohly vidět přímo v akci pod vodou. V příštím roce bude otevřen nově zrestaurovaný prostor pro žirafy, na který se už teď těšíme.

Výlet se nám moc líbil a příští rok bychom chtěli spojit tuto návštěvu i s prohlídkou interiéru schönbrunnského zámku.

Mgr. Terezie Moskalová