Matematický klokan

Mezinárodní soutěž Matematický klokan vznikla přibližně v roce 1980 v Austrálii a od roku 1991 se rozšířila do zemí Evropy. Dnes se již této soutěže účastní na dva a tři čtvrtě milionu soutěžících ze 30 zemí našeho kontinentu sdružených v asociaci Klokan bez hranic, jejíž koordinační centrum je v Paříži. I naše škola se zúčastnila. Soutěž se konala 18.3.2016.

Soutěžící byli podle věku rozděleni do kategorií: Benjamín (6. - 7. třída ZŠ), Kadet (8. - 9. třída ZŠ). Ve všech kategoriích soutěžící řešili 24 testových úloh.

V kategorii Benjamín se nejlépe umístili:

1. místo M. Strnad, 7.B
2. místo K. Hochmanová, 7. B
3. místo J. Novotný, 6. A

Do desátého místa se umístili: T. Drápela, 6. B, M. Pantůček, 7. A, D. Steiner, 6. B, L. Kapinus, 6.B, T. Suchá, 7. A, D. Vyparina, 6. B, Š. Molák, 7. A

V kategorii Kadet se nejlépe umístili:

1. místo J. Babyrád 9. B
2. místo P. Gurín 9. A
3. místo J. Vajda 9. B

Do desátého místa se umístili: Š Foglová, 8. A, B. Pospíšil, 9. A, T. Franěk, 9. A, L. Marušinec, 9. A, L. Křivánková, 9. A, Z. Sedláček, 9.A, L. Dobrovolná, 9. A, Z. Broumová, 9. A, K. Baštová, 9. A.

RNDr. Marcela Navrátilová