Recitační soutěž na 2. stupni

V pondělí 22. února 2016 proběhla na druhém stupni naší školy recitační soutěž. Předcházela jí recitace dětí v jednotlivých třídách a poté si zájemci mohli vyzkoušet přednes básně, kterou si vybrali, před širším publikem. Přestože mnozí zpočátku váhali a měli obavy, že před obecenstvem všechno pokazí, nakonec uspěli a odměnou za velkou snahu jim byl potlesk ostatních soutěžících. Děti viděly, jak je důležité pečlivě a zřetelně vyslovovat, aby bylo textu básně rozumět, zvolit správné tempo a intonaci. Hlavní ovšem byly zážitky z poslechu krásných veršů.

Pochvalu zaslouží především žáci 6. ročníku a třídy 8. B, kteří se soutěže zúčastnili ve velkém počtu. Devátý ročník však moc pochválit nemůžeme. Přestože mnozí recitují velmi dobře a byli připraveni, soutěže se bez omluvy nebo vysvětlení nezúčastnili.

Vítězové ve 3. kategorii (6. a 7. třídy)

1. místo:Anna Weisserová6. A
2. místo:Karolína Hochmanová7. B
3. místo:Jan Matyáš6. A

Vítězové 4. kategorie (8. a 9. třídy)

1. místo:Natálie Bláhová8.B
2. místo:Ivo Pospíšil8. B
3. místo: Sofie Rohozhynská8. B

Všem účastníkům soutěže blahopřejeme k jejich výkonům. Vítězové obou kategorií budou reprezentovat naši školu v městském kole recitační soutěže.

Mgr. Jana Osičková