Návštěva Mahenova divadla – představení Králova řeč

Večerní představení v některém z brněnských divadel jsou dětmi velmi oblíbená a stala se již samozřejmostí.

Dne 2.11.2015 jsme navštívili úspěšnou a velmi navštěvovanou divadelní hru Králova řeč, kterou současní osmáci a deváťáci ještě neviděli. Dětí bylo tentokrát třicet,o představení byl velký zájem. Bylo nutné je nejprve na děj hry trochu připravit, nastínit jim problém a vysvětlit historické okolnosti celého příběhu.Příběh nás zavádí do doby, kdy Evropa ohrožená fašismem stojí na pokraji 2. světové války a na anglický trůn nastupuje nový král. Ten však překonává svůj velký handicap – koktání. Během léčby vyplouvá na povrch mnoho zajímavých skutečností a vzniká neobvyklé přátelství mezi panovníkem a terapeutem.

Ocenili jsme vynikající herecké výkony pana Slámy a Freje i vtipné dialogy, které hru oživují. Herci sklidili velký potlesk i od našich dětí a ty už se těší na další představení, kterým bude nové nastudování Saturnina od Zdeňka Jirotky

Mgr. Jana Osičková