Statistika testování IQ s Mensou

Ve středu 5.11.2014 proběhlo na naší škole testování IQ s Mensou ČR. Celkový počet otestovaných dětí ve věku 6 – 15 let bylo 89, což je poměrně vysoké číslo. Konkrétní informace o výsledku testu jsou důvěrné, a obdržely je pouze testované osoby. Škola dostala pouze obecné statistiky, které vykazují velmi zajímavá čísla. Z celkového počtu testovaných dětí má 55 nadprůměrné IQ a z toho 16 žáků velmi vysoce nadprůměrné. IQ v průměrném pásmu má 32 dětí.

Nejvíce dětí s nadprůměrným IQ bylo v kategorii 6 – 7 let, nejméně v kategorii 8 – 9 let. Ze statistiky vyplývá, že máme ve škole velmi mnoho talentovaných a nadaných dětí a nejen pro ně zakládáme "KLUB ŠIKOVNÝCH DĚTÍ", který zahájí svou činnost 7. ledna 2015 a bude spolupracovat s organizací Mensa ČR.

Mgr. Renata Miková