Představení Králova řeč v Mahenově divadle

Návštěvy večerních představení v divadle pro zájemce z 9. ročníku se staly již samozřejmostí. Tentokrát jsme vybrali úspěšnou hru dramatika Davida Seidlera Králova řeč, podle níž byl natočen stejnojmenný slavný oskarový film. Hru režíroval Martin Stropnický a jako host zde vystupuje Ladislav Frej. Příběh nás zavádí do doby, kdy Evropa ohrožená fašismem stojí na pokraji 2. světové války a na anglický trůn nastupuje nový král. Ten však překonává svůj velký handicap – koktání. Během léčby vyplouvá na povrch mnoho zajímavých skutečností a vzniká neobvyklé přátelství mezi panovníkem a terapeutem.

Děj celého představení má spád, mezi vážnými okamžiky jsou zařazeny vtipné dialogy, které hru oživují. Děti se mohly před představením dobrovolně zúčastnit krátké přednášky, která jim některé pasáže vysvětlila. To byl velký přínos představení.

Divadlo se nám líbilo a byli jsme spokojeni.

Mgr. Jana Osičková