Náš zvířecí svět

Literární soutěž I. stupně

V průběhu měsíce listopadu 2013 obdrželi žáci 2. - 5. ročníků dopis od lva – krále všech zvířat. Žádal je v něm o pomoc se psaním článků do zvířecích novin. A tímto motivačním dopisem jsme na 1. stupni odstartovali literární soutěž. Žáci měli za úkol vytvořit vlastní originální příběh, ve kterém bylo hlavní postavou zvíře. Úkol nebyl vůbec snadný, ale děti se s tím vypořádaly statečně. Vznikly úžasné práce, které pak žáci prezentovali před svými spolužáky. Bylo velmi obtížné mezi nimi vybrat ty nejzdařilejší příběhy, které pak postoupily do ročníkového finále. Za každý ročník jsme tři nejšikovnější autory obdarovali věcnými cenami. A koho se toto ocenění týká:

2. ročníky
   1. místo: Jan Jaroslav Pozdník (2.C)
   2. místo: Filip Kasprzak (2.A)
   3. místo: Agáta Langerová (2.B)

3. ročníky
   1. místo: Daniel Nykl (3.B)
   2. místo: Filip Ulrich (3.A)
   3. místo: Stanislav Dofek (3.C)

4. ročníky
   1. místo: Zdeněk Teller (4.B)
   2. místo: Veronika Vávrová (4.A)
   3. místo: Filip Křivánek (4.A)
   3. místo: Lukáš Kapinus (4.B)

5. ročníky
   1. místo: Vlaďka Klimyak (5.B)
   2. místo: Tereza Suchá (5.A)
   3. místo: Tereza Augustínová (5.B)
   3. místo: Lucie Botková (5.A)

Literární soutěž I. stupně, listopad 2013 Literární soutěž I. stupně, listopad 2013 Literární soutěž I. stupně, listopad 2013 Literární soutěž I. stupně, listopad 2013

Vítězné práce zveřejníme, ale také odešleme do národní soutěže dětského literárního projevu "Náš svět". Držíme palce, aby zazářily i tam.

Lenka Spáčilová, Hana Neumanová