Partnerská spolupráce se SŠPS Charbulova Brno

Již třetím rokem jsou žáci naší základní školy partnerem projektu „Dámy a pánové, život začíná...“ Realizátorem zmíněného projektu, jehož cílem je zlepšování podmínek pro výuku technických oborů včetně zvyšování motivace žáků ke vzdělávání se v těchto oborech, je SOUPS Charbulova. Cílovou skupinou jsou žáci devátých ročníků. Žáci se seznamují s konkrétními činnostmi, získávají představu o profesi; více informací jim usnadňuje rozhodování o budoucím zaměstnání.

Prvními absolventy projektu byli žáci z loňských devátých tříd. Během jeden a půlletého období si vyzkoušeli nejrůznější aktivity - úpravu zevnějšku, úpravu fotografií, naučili se připravovat občerstvení, zvládli přípravu teplých nápojů, míchání studených koktejlů a wellness drinků. Prošli také kurzem společenské výchovy, vyzkoušeli si základy stolničení a stolování. Získané dovednosti si ověřili na závěrečném slavnostním zakončení, na jehož přípravě se podíleli a kde na závěr převzali certifikáty o absolutoriu. Loňští absolventi projekt hodnotili velmi kladně, jak je patrné z jejich článků.

Ve školním roce 2011/ 2012 se naši žáci z devátých tříd do projektu „Dámy a pánové“ opět zapojili. V první části školního roku zvládli úpravu zevnějšku, úpravu fotografií, absolvovali kurz stolničení a stolování, zvládli ozdobné skládání ubrousků. V předvánočním období se naučili zdobit perníčky a zaplétat preclíky, rohlíčky a vánočky. Díky ochotě učitelů ze SOUPS se kurzu zdobení perníčků a zaplétání preclíků mohli zúčastnit také naši šesťáci. Nutno podotknout, že průvodci a školiteli při jednotlivých aktivitách jsou studenti 3.a 4. ročníků SOUPS a naši žáci od nich mohou získat nejen důležité informace, ale i osobní postřehy.

V dalších měsících naše žáky čeká kurz míchání studených nápojů a wellness drinků, příprava teplých nápojů, příprava občerstvení a v neposlední řadě kurz společenské výchovy, který by jim měl pomoci při jejich vstupu do světa dospělých.

Projekt ESF Dámy a pánové, život začíná... na SOUPS Charbulova Projekt ESF Dámy a pánové, život začíná... na SOUPS Charbulova Projekt ESF Dámy a pánové, život začíná... na SOUPS Charbulova Projekt ESF Dámy a pánové, život začíná... na SOUPS Charbulova Projekt ESF Dámy a pánové, život začíná... na SOUPS Charbulova Projekt ESF Dámy a pánové, život začíná... na SOUPS Charbulova Projekt ESF Dámy a pánové, život začíná... na SOUPS Charbulova Projekt ESF Dámy a pánové, život začíná... na SOUPS Charbulova Projekt ESF Dámy a pánové, život začíná... na SOUPS Charbulova Projekt ESF Dámy a pánové, život začíná... na SOUPS Charbulova Projekt ESF Dámy a pánové, život začíná... na SOUPS Charbulova Projekt ESF Dámy a pánové, život začíná... na SOUPS Charbulova Projekt ESF Dámy a pánové, život začíná... na SOUPS Charbulova Projekt ESF Dámy a pánové, život začíná... na SOUPS Charbulova Projekt ESF Dámy a pánové, život začíná... na SOUPS Charbulova Projekt ESF Dámy a pánové, život začíná... na SOUPS Charbulova Projekt ESF Dámy a pánové, život začíná... na SOUPS Charbulova Projekt ESF Dámy a pánové, život začíná... na SOUPS Charbulova Projekt ESF Dámy a pánové, život začíná... na SOUPS Charbulova

Ohlasy žáků:

Petra Eckeltová 9.A