SOŠ a SOU potravinářská a služeb

Základy stolničení a společenská výchova:
To byla moje první zkušenost se SOŠ a SOU potravinářská a služeb. Základy stolničení jsem již znala z domu, takže to pro mě nebylo nic nového, ale zaujalo mě skládání ubrousků. Něco bylo jednodušší a něco těžší. Nejvíce mě zaujala „orchidej“- o Vánocích jsem ubrousky na stůl složila přesně do tohoto tvaru a všem se to moc líbilo.

Příprava míchaných nápojů:
Příprava míchaných nápojů mě bavila a líbila se mi práce se šejkrem. Nezkusila jsem si udělat všechny, ale vůbec mi to nevadí. Stačil ten jeden, který mi velice chutnal. Zjistila jsem, že není jednoduché jen tak někomu předvést a připravit drink, ale byla to dobrá zkušenost. Za odměnu jsme dostávali přívěsek na klíče a ten mám pořád s sebou.

Příprava teplých nápojů:
Příprava teplých nápojů se mi z mých návštěv na SŠ Charbulova líbila asi nejvíce. Vyzkoušela jsem si úplně vše - oba čaje i kávu s čokoládou. Odnesla jsem si domů několik receptů, které jsem zkusila udělat mamince. Byla to určitě skvělá zkušenost.

Závěrečný raut:
Závěr mě zpočátku vůbec nebavil, protože jsme neměli co dělat. Jediná naše práce za hodinu bylo srovnání příborů a donesení pečiva z kuchyňky. Potom jsme se snažili pomoci ostatním a pomalu nám žáci SŠ Charbulova začali nosit na stoly nejrůznější dobroty. Já jsem si vše vyfotila na památku do alba. Potom tam přišla ještě jedna škola, která také absolvovala tyto kurzy. Dorazil na místo i náš pan ředitel (. Všichni jsem se uklidnili a seřadili a začali nám rozdávat certifikáty a tašky s malým cestovním šitíčkem. Pak proběhla ještě malá soutěž mezi námi a tou druhou školou z toho, co si pamatujeme, ale bohužel jsme prohráli (. Nemuseli jsme dlouho smutnit, protože to, co nás čekalo, stálo za to. Spousta obložených mís, jednohubek a ovoce byla všude okolo nás. Ochutnala jsem i šneka a krevetu, které pro nás žáci Charbulove připravovali přímo před námi. Poté jsem si dala ještě pár mini zákusků a džus a šlo se domů. Bylo to supeeeeeeeeeeeeeer!

Projekt ESF Dámy a pánové, život začíná... na SOUPS Charbulova

Petra Eckeltová 9.A