SOŠ a SOU potravinářská a služeb

1) Stolničení

Tato aktivita byla velice zajímavá a pár věcí jsem si z ní i odnesla. Nemohla jsem ale odtrhnout oči z holek, co za námi poskakovaly u stolů a různě je upravovaly a zdobily. V půlce celé této aktivity jsme byli rozděleni do skupin. Každá skupina se učila skládat ubrousky. Bohužel z tohoto si už nic nepamatuji. Ke konci této aktivity jsme se mohli podívat na přípravu koktejlů. Ty jsme nakonec i vypili.

2) Úprava zevnějšku

KADEŘNICTVÍ - Tady moje spolužačka dostala za úkol umýt mi hlavu. Samozřejmě jí při tom pomáhala jedna žákyně Charbulky. Ta mi ty vlasy pak ostříhala. Během stříhání jsme si stihly popovídat.

KOSMETIKA - Po stříhání vlasů jsme měly, my holky, tu možnost zajít si k budoucím kosmetičkám. Ihned po příchodu si mě tam položily na postel, kde mě přikryly prostěradlem. Z každé strany si ke mně přisedla jedna holka a začaly si hrát s mými prsty na rukách a různě je pilovaly, lakovaly a tak, zatímco holka, co mi sedla za hlavu, mi mazala obličej krémy. Nakonec mi vytrhala i obočí a já byla jako ze škatulky. Byla jsem z toho všeho tak nějak unavená, že jsem ani neměla sílu se jich na cokoliv vyptávat.

3) Míchání nápoje, wellness drinky

Po dlouhém čekání před budovou jsme se konečně mohli usadit na židle. Učitelé i žáci Charbulky se nám nejdříve představili a poté začali povídat o tom, co nás čeká. Vždy, když nám byla ukázaná příprava nějakého nápoje, jsme si mohli i sami vyzkoušet, jak se nápoj připravuje. Já si připravila nápoj ze zmrzliny a ovoce a byl přímo skvělý.

4) Ukázka přípravy občerstvení

Jako poslední má aktivita, které jsem se zúčastnila, byla ukázka přípravy občerstvení. Dostali jsme všichni kuchařské čepice a zástěry a šli si umýt ruce. Poté jsme byli rozděleni do skupin. Já se dostala mezi dva kluky, kteří nám vše dokonale popsali a vysvětlili. Docela jsme se s nimi i zasmáli. Jako náš první recept byl koláč s ovocem. Udělali jsme si piškot, který jsme pomazali marmeládou a pokládali na něj to ovoce. Naučila jsem se vykrajovat zajímavý tvar z jablka. Další náš recept byly listové taštičky se zeleninovou náplní. Nakonec jsme to naservírovali na stůl, šli si umýt použité nádobí a pak jsme měli možnost ochutnat výtvory i ostatních. Nejlepší byly ovšem saláty a naše jídlo, co jsme uklohnili.

Tereza Charvátová