Keramický kroužek

Každé pondělní odpoledne nastával v keramické dílně tvořivý ruch. Po celý rok jsme se scházeli, abychom se pouštěli s pomocí hlíny, glazur, hrnčířského kruhu do tvoření nejrůznějších dílek a děl. Vyzkoušeli jsme si tvorbu hrnků, misek, sošek, vánočních a velikonočních ozdob. Tvořili jsme dárečky různým blízkým lidem, mnozí vyzkoušeli či trénovali točení na hrnčířském kruhu. Podařilo se nám vytvořit také obrázkovou pověst "O brněnském drakovi", kterou chceme vyzdobit prostory školy. Když jsme se při poslední hodině otáčeli za celým rokem, znělo:
"Bavilo mě točení na kruhu."
"Hrozně mě baví vyrábění, keramika je zábavná."
"Líbilo se mi vyrábění chrastítek."
"A mě vyrábění koček..."
"Líbí se mi glazování..."
"Nejlepší jsou domečky pro brouky."

Keramický kroužek Keramický kroužek Keramický kroužek Keramický kroužek Keramický kroužek Keramický kroužek

Za pondělní keramický kroužek:
Květka Homolková, Tom Landa, Hanka Křížová, Nikča Plšková, Lucka Schimmerová, Alenka Illková, Anetka Neubauerová, Kristýnka Homolková, Terezka Suchá, Dominik Janků, Viky Kadét, Verunka Geršlová, Anetka Pokladníková

a Martina Hájková