Den Země

Téměř na den přesně jsme na Masarce oslavili Den Země. Tradičně šlo o společné aktivity partnerských tříd. Děti měly zhruba měsíc na vymýšlení programu (včetně „mokré“ varianty) a přípravu potřebných pomůcek. Vzhledem k opravdu velkému ochlazení strávila většina partnerských tříd nejprve 1-2 hodiny ve škole. Děti vyráběly lapbooky, soutěžily v ekokvízu, sledovaly přírodovědné filmy nebo výuková videa (recyklace, uhlíková stopa, globální oteplování, …). Potom už všichni vyrazili ven. Každá dvojice partnerských tříd si našla v okolí školy svoje místečko, kde program pokračoval. Jako vždy měly třídy pro své mladší kamarády připravená stanoviště s úkoly, které souvisely s ekologií (ochrana přírody, ekopravidla v domácnosti, třídění odpadu, poznávání přírodnin, malování na kameny, …). Některé skupiny se dokonce vydaly s igelitovými pytli a rukavicemi uklízet odpadky. Nakonec zbyl čas i na společné hry jako fotbálek, frisbee atd. I přes nepříznivé počasí jsme si i letos Den Země užili.

Den Země, duben 2024 Den Země, duben 2024 Den Země, duben 2024 Den Země, duben 2024 Den Země, duben 2024 Den Země, duben 2024 Den Země, duben 2024 Den Země, duben 2024 Den Země, duben 2024 Den Země, duben 2024 Den Země, duben 2024 Den Země, duben 2024 Den Země, duben 2024 Den Země, duben 2024

Mgr. Denisa Dosoudilová