V úterý 16. 4. přijeli za dětmi ze 4. A záchranáři. Připravili si velmi prakticky zaměřený preventivní program. První část programu děti provedla komunikací s operátorkou záchranné služby a bezpečným chováním při poskytování první pomoci. V druhé části si každý vyzkoušel oživování, masáž srdce a záchranu života dospělého i dítěte. V akci jsme viděli přístroje, které monitorují činnost srdce. Vzájemně si děti vyzkoušely ošetření řezného poranění. V poslední části jsme se šli podívat do sanitky. Prohlédli jsme si přístroje i zařízení, které se při záchraně života používají. Děti z programu odcházely s vědomím, že mají možnost zachránit život a ví, jak při záchraně správně postupovat.

První pomoc, duben 2024 První pomoc, duben 2024 První pomoc, duben 2024

Mgr. Kateřina Krbková Trnková