Výukový program s dráčkem Hasíkem

V měsíci dubnu náš druhý ročník již podruhé navštívili hasiči. Při první návštěvě jsme se seznámili s dráčkem Hasíkem. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých a hlavně důležitých informací. Vyzkoušeli jsme si, jestli bychom rozuměli hasiči, který na nás mluví v přilbě. Důležité bylo uvědomit si, že se takto oblečeného hasiče děti vůbec nemusí bát, i když může v celé té výstroji působit trošku strašidelně. Zkusili jsme si zatelefonovat a nahlásit požár. Natrénovali jsme si, jak si v případě požáru máme zakrýt nos a pusu a taky jak bychom uhasili jiskru, která nám odskočí z táboráku při opékání špekáčků. Na závěr nám hasiči pustili video ze zásahů z pohledu hasiče. Při druhé návštěvě jsme si všechny tyto informace připomněli. Skvělé bylo, že si děti vše perfektně pamatovaly a dostaly od hasičů velkou pochvalu. Tato hodina byla zaměřena především na to, jak se zachovat v případě požáru doma nebo uvnitř jakékoliv budovy. Děti si tyto situace i vyzkoušely. Přemýšlely jsme také o rizikových místech doma, kde by požár mohl vzniknout a jak můžeme požáru předejít. Na závěr děti dostaly pracovní list s ukázkovým domácím únikovým plánem, kde si mohou vytvořit i vlastní únikový plán ze svého domova. Všichni už se moc těšíme na příští setkání s hasiči, které proběhne na hasičské stanici.

Výukový program s dráčkem Hasíkem, duben 2024 Výukový program s dráčkem Hasíkem, duben 2024 Výukový program s dráčkem Hasíkem, duben 2024

Ing. Andrea Lechnerová