Konverzační soutěž v anglickém jazyce

Konverzační soutěž v anglickém jazyce se konala ve dvou kategoriích. V první kategorii soutěžily šesté a sedmé ročníky a ve druhé osmé a deváté. Soutěž se konala na začátku ledna a vítězové postoupili do městského kola, které se koná v polovině února.

Soutěž měla dvě části. V první části žáci poslouchali krátkou nahrávku a četli krátký článek. Vždy při tom odpovídali na testové otázky. Dále postupovali žáci s nejvyšším počtem bodů. Ve druhém kole se žáci představili, povídali o svých zálibách a plnili úkoly na základě vizuálních podnětů.

Ze šestých a sedmých ročníků se soutěže zúčastnilo 14 žáků. Nejlepšími z nich byli:

1. Karolína Kavlíková
  2. Michaela Běčáková
  3. Isabela Busta

Kategorie pro osmé a deváté ročníky se zúčastnilo 12 žáků. Žáci předvedli úžasné výkony a rozhodovali maličkosti. Nejlepší byli:

1. Nela Levíčková
  2. Karolína Šotková
  3. Dan Kummer

Celá soutěž se velice vydařila a předvedené výkony porotu potěšili. Doufáme, že naši nejlepší se neztratí ani v městském kole.

Konverzační soutěž v anglickém jazyce, leden 2024 Konverzační soutěž v anglickém jazyce, leden 2024

Zdeněk Rotrekl