Pokusy pro 1. stupeň

Mezinárodní den vědy je sice v listopadu, ale naši žáci si vědecký den prožili na konec školního roku.

Děti z druhého stupně si připravili pokusy, které předváděli a vysvětlili všem od první do páté třídy. Vybrali si jednoduché pokusy, které se (až na výjimky) dají zkoušet i doma. Mohli jsme třeba vidět ohňostroj z pomerančové kůry, lampion štěstí, lávovou lampu, odbarvení kečupu, elektrického ducha a další. Velmi oceňuji snahu a zapálení žáků předvést a hlavně srozumitelně vysvětlit, jak daný fyzikální nebo chemický děj funguje.

Součástí dne byla i soutěž pro žáky z čtvrtých a pátých tříd, která byla vyhodnocena v posledním týdnu školního roku. Nejlepších pět bylo oceněno drobnými dárky.

Pokusy pro 1. stupeň, červe 2023 Pokusy pro 1. stupeň, červe 2023 Pokusy pro 1. stupeň, červe 2023

Mgr. Petra Majerčáková