2. A a 2. C ve Faith Gallery

Na Den dětí se třídy 2. A a 2. C vypravily do Fait Gallery na výukový program nazvaný

"Na míru". V první části programu děti zhlédly komentovanou výstavu s názvem "LARGELY OBSERVED". Tento název výstavy je inspirován jedním z termínů evropské makroseizmické stupnice zemětřesení. Označuje stupeň kritického stavu, který je ve velké míře pozorován, ale nemusí být brán fatálně – je pro nás možným vyjádřením kvality divácké zkušenosti a intenzity vnitřního prožitku z uměleckého díla. Společně se děti zamyslely nad pocity, které v nás různé materiály vyvolávají, a vytvořily si netradiční autoportrét. Zjistily, které oblečení jim dokáže zvednout náladu a v čem se cítí nejpříjemněji. Tento vzdělávací program podporuje multisenzorické vnímání, představivost žáků a rozvíjí jejich komunikativní dovednosti. Je zařazen do vzdělávací oblasti Umění a kultura a Člověk a jeho svět. Zároveň se dotýká průřezového tématu Osobnostní a sociální výchova.

2. A a 2. C ve Faith Gallery, červen 2023 2. A a 2. C ve Faith Gallery, červen 2023 2. A a 2. C ve Faith Gallery, červen 2023 2. A a 2. C ve Faith Gallery, červen 2023 2. A a 2. C ve Faith Gallery, červen 2023

Mgr. Jana Ullmannová, Mgr. Iva Doležalová