Místní region ve výuce zeměpisu

Počátkem června jsme se v hodinách zeměpisu se žáky 9. ročníků zaměřili na téma místní region – konkrétně na regiony Brno a Brno-Líšeň. Žáci měli nejdříve za úkol zjistit, kde se místní region nachází, co o daném regionu vědí a co na něm mají rádi. Následně jsme se vydali na zajímavá místa těchto regionů – ke Kapli Panny Marie Pomocnice na kopci Kostelíček a do zahrad vily Tugendhat. I po cestě na žáky čekaly úkoly – např. vyfotit fotku dle vylosovaného tématu nebo zjistit od občanů Brna, jak jsou spokojeni se životem v regionu.

Věřím, že se tímto žáci dozvěděli zase něco nového o regionu, ve kterém žijí.

Místní region ve výuce zeměpisu, červen 2023 Místní region ve výuce zeměpisu, červen 2023

Mgr. Ivana Nekvapilová