Olympijský den

V předposledním týdnu školního roku se uskutečnil tradiční Olympijský den žáků 2. stupně. Z každé třídy soutěžilo vždy družstvo dívek a družstvo chlapců. Soutěžilo se ve sprintu na 50 m, běhu na 600 m, skoku do výšky a do dálky, štafetě 4 x 60 m, ve vrhu koulí 8. - 9. ročník, hodu plným míčem 6. - 7. ročník. Žáci, kteří reprezentovali školu na atletických soutěžích, zahájili olympiádu nesením olympijské vlajky, zapálením ohně a složením olympijského slibu. Běžecké disciplíny soutěž otevřely, technické disciplíny pak pokračovaly během celého dopoledne. Nejdéle se protáhla soutěž ve skoku do výšky. Při oblíbených štafetách diváci povzbuzovali závodníky a časy byly opravdu skvělé. Závěrečný vytrvalostní závod naši olympiádu zakončil. Velký podíl na zdárném průběhu celé akce měli pomocníci, kteří pracovali na jednotlivých stanovištích, zajišťovali psaní diplomů, zveřejňování výsledků na nástěnkách. O hladký průběh se zasloužili žáci Matyáš Molák a Martin Zedníček, kteří ze soupisek jednotlivých tříd sestavili startovní listiny a po skončení soutěže výsledky zpracovali a předali skupině píšící diplomy. Průběžně pak mohli být vyhlašováni vítězové jednotlivých disciplín. Celkem se do akce zapojilo 160 žáků.

Olympijský den, červen 2022 Olympijský den, červen 2022 Olympijský den, červen 2022 Olympijský den, červen 2022 Olympijský den, červen 2022

Alena Chludová, PaedDr.