Výukový program na půdě Přírodovědecké fakulty

Na konci září žáci 4. C navštívili v doprovodů zástupců Přírodovědecké fakulty mineralogickou sbírky, prošli si geopark a prohlédli si botanickou zahradu. Poutavý výklad děti povedl vznikem Země - obdobím dinosaurů, zkamenělin a obrovských plavuní. Žáci viděli dráp dinosaura, stoličku mamuta a mnoho dalších atraktivních exponátů, které sbírka obsahuje. Na řadu z nich si mohli sáhnout. V druhé části sbírky jsme si prohlédli minerály. V programu se děti seznámily s minerály, díky kterým máme dotykové telefony, s velmi vzácnými vzorky platiny i s celou řadou dalších, o kterých se dozvěděly mnoho zajímavého. V geoparku nám průvodkyně vysvětlila vznik hornin na vystavených vzorcích. V druhé části programu jsme navštívili botanickou zahradu. Děti nejvíce zaujaly masožravé rostliny, vzácné a mohutné dřeviny i tematicky laděné sekce. Od průvodců jsme dostali materiály, díky kterým jsme si všechny informace mohli ve škole zopakovat.

Výukový program na půdě Přírodovědecké fakulty, září 2021 Výukový program na půdě Přírodovědecké fakulty, září 2021 Výukový program na půdě Přírodovědecké fakulty, září 2021 Výukový program na půdě Přírodovědecké fakulty, září 2021 Výukový program na půdě Přírodovědecké fakulty, září 2021 Výukový program na půdě Přírodovědecké fakulty, září 2021 Výukový program na půdě Přírodovědecké fakulty, září 2021 Výukový program na půdě Přírodovědecké fakulty, září 2021

Mgr. Kateřina Krbková Trnková