Letní noc

Po znovu otevření škol v květnu 2021 jsme se s žáky devátých ročníků shodli na názoru, že by bylo pěkné zbývající dny jejich působení na ZŠ důstojně zakončit. Místo tradičního plesu se nabízela možnost uspořádat Letní noc, kde by se mohli deváťáci rozloučit se školou. Byl stanoven termín 18. 6. a celá akce se měla konat v areálu školy. Na nácvik tradiční polonézy nebylo moc času, ale žáci se disciplinovaně účastnili všech mimořádných nácviků a soustředěně se učili nejen základní valčíkový krok a choreografii polonézy, ale i závěrečný tanec. Překvapením bylo, že se žáci rozhodli pro bílo černé provedení. V den D proběhla ještě generálka v polonézovém oblečení, aby se vychytaly případné zádrhele. V zákulisí bylo veselo; mnohé maminky a i netančící dívky pomáhaly s konečnou úpravou účesů, líčením, šněrováním šatů. Po 19. hodině ředitel školy slavnostně uvítal rodiče a učinkující. Vlastní program zahájila děvčata z Cool dance; nejdříve mladší dívky, poté následovala hudební část. Jako druhé vystoupily starší dívky z Cool dance. Opět následovala hudební část, kterou zajišťoval Lukáš Nerud, bývalý žák naší školy, se svými spolupracovníky. Za soumraku se pak rozsvítila světla a za zvuku hudby na plochu nastoupilo 14 černobílých párů. Vystoupení tanečníků bylo dojemné, mnohé maminky nezastíraly pohnutí a tatínci se dmuli pýchou. Deváťákům se jejich vystoupení povedlo a velký aplaus si zasloužili. Poté následoval tanec s rodiči a následně volná zábava. Večer se mimořádně vydařil i díky zajištěnému občerstvení. Nabízí se otázka, zda nezavést další tradici.

Letní noc, červen 2021 Letní noc, červen 2021 Letní noc, červen 2021 Letní noc, červen 2021 Letní noc, červen 2021 Letní noc, červen 2021 Letní noc, červen 2021 Letní noc, červen 2021 Letní noc, červen 2021 Letní noc, červen 2021 Letní noc, červen 2021 Letní noc, červen 2021 Letní noc, červen 2021 Letní noc, červen 2021 Letní noc, červen 2021 Letní noc, červen 2021 Letní noc, červen 2021 Letní noc, červen 2021 Letní noc, červen 2021 Letní noc, červen 2021 Letní noc, červen 2021 Letní noc, červen 2021

PaedDr. Alena Chludová, Mgr. Jana Ullmannová, Mgr. Iva Doleželová