Antické plakátobraní

Žáci 6. ročníků se v hodinách dějepisu seznamují s nejstaršími kulturami v Evropě, s důrazem na řeckou a římskou civilizaci. Posledním tématem z dějin antického Řecka je právě kultura a náboženství starých Řeků. Žáci 6. B a 6. D se rozhodli využít nabitých informací z hodin a přeměnit je to vizuální podoby. Cílem bylo vytvořit rodokmen antických bohů a představit několik mytických bytostí ze starých řeckých pověstí a bájí. Žáci šestých tříd propojili své znalosti, dětskou fantazii a zručnost a vytvořili plakáty představující antickou mytologii. Každý plakát nebyl jenom suchým výčtem faktů o antickém božství, ale spojil svět vzdělávání a dětské obrazotvornosti. Fantazie se snoubila s vědomostmi a umožnila vytvořit krásné plakáty, které jasně ukazují nadání našich šesťáků.

Většinu z tvorby našich žáků můžete nalézt pod tímto odkazem:

Mgr. Juraj Švec