Knihovna Jiřího Mahena

V lednu se žáci sedmého ročníku mohli zúčastnit zajímavé besedy v Knihovně Jiřího Mahena s názvem Děti se žlutou hvězdou. Jak už název napovídá, program byl zaměřen na tematiku holokaustu za druhé světové války. Žáci se tak velmi zajímavým způsobem, kdy sledovali osudy skutečných židovských dětí, Hany a Petra, dozvídali o hrůzách spojených s konečným řešením židovské otázky. V průběhu besedy také ve skupinkách pracovali se základními pojmy týkajícími se druhé světové války. Ačkoliv bylo téma besedy poměrně náročné, dalo prostor k zamyšlení a podnítilo k mnoha otázkám, na které paní lektorka s ochotou odpověděla.

Mgr. Denisa Pavlíková