Rozvoj čtenářské gramotnosti v družině

Od října do prosince roku 2019 Kapříci, Pejsci a Zajíčci spolupracovali na projektu, který rozvíjel čtenářskou gramotnost dětí. V říjnu si žáci navštěvující tato oddělení školní družiny přinesli do školy své oblíbené knihy a postupně je představili svým spolužákům. Z každé knihy si v družině také přečetli krátkou ukázku. Děti tak měly možnost podělit se o své oblíbené příběhy s ostatními a inspirovat je k četbě dalších knih (nebo k tomu, aby si danou knihu přály např. na Vánoce).

V listopadu každé oddělení vyrábělo svou vlastní „knihu“, tzv. lapbook, na předem určené téma. Zajíčci zpracovávali téma samotného vzniku knihy, Pejsci se zaměřili na své oblíbené ilustrátory knih a Kapříci na několik vybraných autorů dětských knih. Vznikla krásná díla, která jsme si představili a nakonec jsme je vystavili v prostoru šaten prvního stupně.

Rozvoj čtenářské gramotnosti v družině, leden 2020

Veronika Plíšková, Zdeňka Chaloupková, Naděžda Vaníková