Exkurze do koncentračního táboru Osvětim – Auschwitz

Výuka dějepisu v devátém ročníku je věnována událostem 20. století. Proto Základní škola Masarova pravidelně organizuje exkurze na místa historické paměti. Koncem měsíce listopadu navštívili žáci devátých ročníků koncentrační tábor Osvětim – Auschwitz a Auschwitz – Birkenau.

Hodnocení žáků:

„Exkurze byla psychicky i fyzicky náročná a sychravé listopadové počasí k atmosféře moc nepřidalo. Dostalo se nám vynikajícího výkladu ze strany průvodkyně. I když nešlo o běžnou exkurzi, jsem ráda za tu možnost navštívit toto místo.“

„Koncem listopadu jsme navštívili Osvětim a nikdy na toto místo nezapomenu. Poslouchat o tom ve škole je jedna věc, ale na samotném místě na mě dolehl velmi nepříjemný pocit. Rozšířil jsem si své obzory.“

Exkurze do koncentračního táboru Osvětim – Auschwitz, listopad 2019

Mgr. Juraj Švec