Loučíme se s prvním stupněm

Část žáků 5. ročníku si odhlasovala, že poslední akcí, kterou by chtěla na 1. stupni zažít, by mohlo být stanování na pozemku školy. Hurá, podařilo se nám to zrealizovat! V polovině června jsme si nanosili do školy spacáky, karimatky, spoustu dobrot a konečně jsme mohli začít se stavěním sedmi stanů. Pozvali jsme maminky, tatínky i sourozence. Slunce pálilo, takže nejen že jsme opékali špekáčky, ale i my jsme se po dlouhé zimě pěkně opálili. Naštěstí jsme mohli skočit do plavek a dovádět pod vodotryskem. Někteří si navzdory velkému vedru zahráli s tatínky fotbal. Na badminton s maminkami už sil nezbylo. Děkujeme všem rodičům, kteří nás přišli podpořit a strávili s námi část prvního dne. Užili jsme si spoustu legrace. Vybíjená všichni proti všem, kdy se zapojila i paní učitelka s paní asistentkou, se strhla v několikahodinovou bitvu. Stmívalo se a sem tam se na obloze zablýsklo. Čas jako dělaný na stezku odvahy. Nakonec jsme si dali pár tanečků a také písní u táborového ohně. Byli jsme rádi, že nás v noci nevyhnala bouřka a že jsme nemuseli rychle balit a utíkat nocovat do budovy školy. Nikomu nevadilo, že se ráno někteří probouzí v době, kdy jsme už dávno měli sedět ve školních lavicích. Celá akce se velmi vydařila. Dokonce nás nerozházela ani spousta otravných komárů. Odnášíme si krásné zážitky a pomalu se již připravujeme na 2. stupeň - další, neméně důležitou životní etapu. Tak ahoj, v září.

Loučíme se s prvním stupněm, červen 2019

kolektiv žáků 5. ročníku, Mgr. Marcela Šimecká, Bc. Radka Klepárníková