Šachový kroužek

Šachový kroužek na naší škole pokračoval již pátým rokem. Děti se zde učí základům šachové hry, způsobu řešení problémů, soustředit se a také slušnosti, ohleduplnosti a úctě k soupeři. V prvním pololetí se děti učily, zkušenější opakovaly, základní pravidla  a principy šachové hry. Druhé pololetí bylo více zaměřeno na soutěžení  v hádání tahů v partiích světových hráčů a v řešení jednoduchých kombinačních úloh o drobné sladkosti a  děti si zahrály  přebor kroužku o sportovní ceny a také se za spolupráce rodičů zúčastnily na státní květnový svátek turnaje dětí Kyjovský koník v Kyjově, který se nám letos bohužel u některých tříd kryl se školou v přírodě.

Na obou turnajích hrály děti jako malí "profesionálové", s hodinami, kde měly přiděleny na partii omezený čas. V Kyjově  si z našich dětí vedl opět nejlépe Ondřej Stojanov. Ondrovi se letos poprvé podařilo zvítězit i v přeboru kroužku naší školy. Za ním na stupních vítězů skončili Tomáš Hajda a Raman Lapata.

Šachový kroužek, květen 2019 Šachový kroužek, květen 2019 Šachový kroužek, květen 2019

Věra Medunová