Přednáška Nebezpečí youtube-u

Týden před koncem školního roku byla ve spolupráci s agenturou Easy School realizována přednáška pro 5. ročníky o nástrahách sociálních sítí. Dětem byla představena i nejnovější platforma TikTok, protože vzhledem k tomu, že ji aktivně využívá každé 4. dítě ve věku deseti let, představuje velké riziko. Problémem současné doby je umět si uvědomit to, že co vidíme na internetu, nemusí být reálné. Celou akcí nás provázel známý úspěšný youtuber Martin Malý alias Ati. Přiblížil nám nejen náplň svojí práce, ale také špatné i dobré příklady těch, kteří nás svou tvorbou na sociálních sítích ovlivňují. Dále se nás snažil upozornit na to, že je velmi důležité předem si důkladně promyslet, co ze svého soukromí na internetu odtajníme. Celá přednáška byla doprovázena dotazy a diskuzí se všemi žáky. Nejen pro děti, ale i pro učitele, bylo velmi přínosné slyšet, jaká nebezpečí hrozí při užívání internetové komunikace. Každý dospělý by měl totiž vědět, jak se zachovat v případě, když se na něj dítě obrátí s žádostí o pomoc.

Přednáška Nebezpečí youtube-u, červen 2019 Přednáška Nebezpečí youtube-u, červen 2019

Mgr. Kateřina Aulehlová, Mgr. Renata Miková, Mgr. Kateřina Krbková-Trnková, Mgr. Marcela Šimecká