Čokoládová tretra na ZŠ Masarova

Na území České republiky se téměř nepřetržitě od roku 1961 koná vysoce prestižní mezinárodní atletický mítink IAAF World Challenge Zlatá tretra Ostrava. Od počátku je jeho součástí projekt Čokoládová tretra – běžecký seriál. Do roku 2018 byly partnerskými místními pořadateli oddíly atletiky ve vybraných městech. Na základě zvyšujícího se zájmu se mohou od letošního roku do projektu zapojit i základní školy.  Z Čokoládové tretry se tak stává projekt s celoplošnou sportovní aktivitou pro důležitou věkovou kategorii od 6 do 11 let. Svým propracovaným systémem kvalifikace umožňuje zapojit všechny děti v celé zemi. Ti nejlepší se přes čtvrtfinále a semifinále dostanou až do finále v hlavním programu IAAF World Challenge Zlatá tretra Ostrava 19. 6. 2019. I my jsme se stali součástí tohoto projektu a nejdříve v rámci tříd děti bojovaly o postup do základního školního kola. V úterý 9. dubna se tak sešlo přes 80 atletů na hřišti a začaly veliké souboje. Nejmladší závodníci poměřili své síly a rychlost na trati 100m, 2. kategorie již zvládla 200m a ti nejstarší se museli vypořádat s 300 metrovou tratí. Do čtvrtfinále, které se bude konat 21. května, mohli postoupit pouze 3 nejlepší chlapci a dívky v každé kategorii. A komu budeme fandit a kdo bude bojovat za sebe a zároveň reprezentovat naši školu v rámci celého jihomoravského kraje? Bohrn Daniel, Cvešpr Pavel, Hlavenková Hana, Stojanovová Iva, Krajčová Nela, Říha Adam, Balakin Olexandr, Topalov Tobiáš, Balážová Adriana, Forstová Nikola, Schüllerová Sofie, Frecer Lukáš, Králík Štěpán, Taufer Karel, Pavlíková Kristýna, Sedláková Eva a Nechutová Eliška. Všem moc gratulujeme a přejeme dobrý start ve čtvrtfinále.

Mgr. R. Miková