2. Dětská vědecká konference

Ve čtvrtek 4. dubna se na naší škole uskutečnil již 2. ročník Dětské vědecké konference. Letos se přihlásilo 9 dětí, z nichž většina je žáky prvního stupně. Témata, která děti zpracovávaly, byla různorodá a napříč všemi obory. Společně jsme se vydali do živočišné i rostlinné říše, do světa moderních technologií, uměleckým i peněžním směrem a zjistili jsme také, k čemu nám slouží rodokmen. Všichni žáci prokázali spoustu znalostí, schopnost pracovat s odbornou literaturou, a zároveň si vyzkoušeli, jaké to je přednášet před obecenstvem. Diváci, kterými byly spolužáci z různých tříd a také rodiče, kteří našli chvilku ve svém pracovním dnu, pokládali prezentujícím dětem spoustu otázek. Jsme moc rádi, že pozvání přijala i paní místostarostka Ing. arch. Iva Kremitovská a podpořila tak děti i tuto akci na naší škole. V letošním ročníku našli odvahu vystoupit M. Růžička, J. Stoklasa, D. Nikodým, J. Tupec, P. Václavek, L. Vyparinová, V. Kadét, F. Boháček a J.Nábělek. Prezentace sklidily úspěch a velký ohlas a zaslouží si uznání. Všichni přednášející žáci byli za své úsilí a prokázané schopnosti a dovednosti oceněni pochvalnými diplomy s drobnými odměnami. Odborná porota ještě vyhodnotí nejlepší práce a vyhlásí je při příležitosti oceňování nejlepších žáků Masaříky. Vážíme si také spolupráce rodičů, kteří svým dětem poskytli cenné rady a podporovali je.

Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další ročník této skvělé akce!

2. Dětská vědecká konference, duben 2019 2. Dětská vědecká konference, duben 2019 2. Dětská vědecká konference, duben 2019

Mgr. Renata Miková