Čtenářská gramotnost v 6. a 7. ročníku - Soutěž Babylon aneb rozumíme si?

V průběhu února se žáci šestého a sedmého ročníku zapojili do soutěže Babylon aneb rozumíme si, kterou pořádá ZŠ Kuldova v Brně a jejímž cílem je prověřit úroveň čtenářských schopností dětí.

Letos děti pracovaly s informacemi týkajícími se cestování, jako například o výrobě první tramvaje nebo jak správně nastoupit do letadla. Žáci doplňovali do textu vhodná slova z výběru, rozhodovali o pravdivosti výroků souvisejících s textem, vybírali z možností správnou odpověď, která se týkala exkurze v Dopravním podniku města Brna, vyplňovali informace získané z článku o exkurzích DPMB, hledali v textu cizí slova nebo správně seřadili odstavce článku o tramvaji. V posledním úkolu se zabývali chováním v hromadné dopravě na základě piktogramů DPMB.

Celkově bylo možné získat 43 bodů, přičemž úspěšným řešitelem byl ten, kdo získal 31 bodů a více. Nejúspěšnějšími řešiteli naší školy byli:

Michal Hochman40,5 b.
Leona Vyparinová40 b.
Gabriela Hálová39,5 b.
Lucie Lattenbergová39 b.
Sára Schüllerová39 b.
Lucie Friedbergová38 b.

Celkový počet úspěšných řešitelů na naší škole byl 23.

Mgr. Denisa Pavlíková