2. Konference školních parlamentů anebo Není řeč pouhá (k)řeč

Na polovinu května naplánoval školní parlament ZŠ Masarova setkání členů školních parlamentů a jejich koordinátorů. Celá akce se, stejně jako v loňském roce, konala pod záštitou pana starosty MČ Líšeň Mgr. Břetislava Štefana.

Konferenci zahájila úvodní slova pana starosty a pana ředitele ZŠ Masarova Mgr. Iva Zálešáka. V letošním roce se vedení workshopů ujali hosté např. Veronika Pevná ze Školy pro demokracii, MgA. Gabriela Štefanová, na jejímž workshopu měly děti možnost vyzkoušet si lekci divadelního projevu. Dalším z hostujících lektorů byla zástupkyně mladé Youtube scény Gabrielle Clement. Velmi zajímavým hostem byl také mladý delegát do OSN David Ulvr. Všichni účastníci se rozdělili do jednotlivých workshopů a pracovali na tématech spojených s různým typem verbálního či neverbálního projevu. Workshop měli i koordinátoři, a to: “S čím máte křeč?”

Celé dopoledne se neslo v hovorném a pohodovém duchu, o čemž svědčí i reakce našich Masařek:

„Na konferenci mě potěšila dobrá organizace, jídlo a pití a respekt vůči našemu parlamentu.“

V. Hejčík

„Konference byla jedním slovem super.”

L. Hoang

„Bavila nás zejména praktická zkouška videozápisu.”

D. Hruban a D. Nykl

Děkujeme všem za podporu a účast na konferenci. Už teď se těšíme na příští setkání.

2. Konference školních parlamentů anebo Není řeč pouhá (k)řeč, květen 2018 2. Konference školních parlamentů anebo Není řeč pouhá (k)řeč, květen 2018 2. Konference školních parlamentů anebo Není řeč pouhá (k)řeč, květen 2018 2. Konference školních parlamentů anebo Není řeč pouhá (k)řeč, květen 2018 2. Konference školních parlamentů anebo Není řeč pouhá (k)řeč, květen 2018

Za všechny Masařky Mgr. Kateřina Aulehlová