Lyžařský výcvikový kurz

Na přelomu února a března se uskutečnil druhý lyžařský výcvikový kurz pro naše žáky. I pro tento kurz jsme zvolili Ski areál Kraličák s ubytováním v chatě Erlina v Hynčicích pod Sušinou. Do původně přeplněného LVK zasáhla lehce chřipková epidemie a tak se počet žáků snížil o čtyři účastníky. Celkem tedy na kurz odjelo 39 žáků plus pedagogové. Díky mimořádným sněhovým podmínkám bylo jisté, že lyžování bude vynikající. Poněkud nás znervózňovala mrazivá předpověď počasí. Denně se teploty brzy ráno pohybovaly pod -16° C; bylo nutné udělat bezpečnostní opatření. Dopolední lyžování jsme museli podřídit tepelným podmínkám a žáci museli oblékat další vrstvu oblečení navíc. Učitelé neustále kontrolovali tepelný komfort dětí. Díky těmto opatřením a velké disciplinovanosti účastníků proběhl celý kurz bez jakýchkoliv problémů. Závěrečný lyžařský a snowboardový slalom v pátek dopoledne byl zaslouženou odměnou pro všechny zúčastněné.

Lyžařský výcvikový kurz, březen 2018 Lyžařský výcvikový kurz, březen 2018 Lyžařský výcvikový kurz, březen 2018 Lyžařský výcvikový kurz, březen 2018

PaedDr. A. Chludová