1. Dětská vědecká konference

Ve čtvrtek 5. dubna se na naší škole uskutečnila 1. Dětská vědecká konference, do které se přihlásilo celkem 12 dětí z prvního i druhého stupně. Žáky čekal nelehký úkol v podobě prezentace vybraného tématu, které je zajímá, před svými spolužáky, rodiči a odbornou porotou. Témata žáků byla různorodá a napříč všemi obory, např. Černé díry, Rubikova kostka, Minecraft, Historie módy nebo Dějiny vývoje inteligence. Všichni žáci prokázali schopnost pracovat s odbornou literaturou, a zároveň si vyzkoušeli, jaké to je přednášet před obecenstvem. Každý měl 10 - 15 minut na prezentaci své práce, poté odpovídal na otázky z publika. V letošním úvodním ročníku našli odvahu vystoupit M. Růžička, J. Stoklasa, D. Nikodým, G. Hynek, J. Tupec, M. Neumann, V.M. Krejčí, L. Vyparinová, K.H. Nettlová, M. Stratil, V. Kadét a D. Vyparina. Všechny prezentace sklidily úspěch a velký ohlas, což dokazovalo i množství dotazů nejen od žáků, ale i samotných učitelů. Všichni předvedli aktivní přístup, pracovitost, zvídavost, píli a také jistou dávku talentu a nadání a kromě věcných cen si odnesli i bohaté zkušenosti.

Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další ročník této skvělé akce!

1. Dětská vědecká konference, duben 2018 1. Dětská vědecká konference, duben 2018 1. Dětská vědecká konference, duben 2018 1. Dětská vědecká konference, duben 2018 1. Dětská vědecká konference, duben 2018 1. Dětská vědecká konference, duben 2018 1. Dětská vědecká konference, duben 2018 1. Dětská vědecká konference, duben 2018 1. Dětská vědecká konference, duben 2018 1. Dětská vědecká konference, duben 2018 1. Dětská vědecká konference, duben 2018 1. Dětská vědecká konference, duben 2018 1. Dětská vědecká konference, duben 2018

Mgr. Jan Gryc, Mgr. Renata Miková