Divadelní představení Saturnin v Mahenově divadle

Ve středu 14. března 2018 jsme s osmými a devátými ročníky vyrazili do Mahenova divadla na divadelní představení Saturnin podle předlohy humoristického románu z roku 1942 spisovatele Zdeňka Jirotky.

Měli jsme možnost sledovat brilantní výkon herce Martina Siničáka v roli sluhy Saturnina, který svým vtipným chováním dokáže čelit všem nepříjemnostem, katastrofám a přetvářce. Saturnin je sluha, který se stane de facto pánem svého konzervativního pána a způsobí v jeho dosud poklidném životě řadu překvapivých zvratů a situací. Ty by se bez Saturnina daly těžko zvládnout. Už jen proto, že by se bez něj pravděpodobně nikdy nenastaly.

Vtipné představení si všichni žáci patřičně užili, protože Saturnin je pojmem známým napříč generacemi.

Mgr. Denisa Pavlíková