Nová adopce na dálku

Naše škola v rámci projektu adopce na dálku dosud podporovala bangladéšskou studentku Rumilu Murmu. Dívka úspěšně odmaturovala a stala se díky naší pomoci zdravotní sestrou. Protože považujeme z mnoha důvodů tento projekt za prospěšný, rozhodli jsme se – samozřejmě spolu s dětmi – adoptovat další dítě a pomoci mu splnit jeho sen. S organizací ADRA vybral školní parlament teprve sedmiletou Anannu Nokrek.

Holčička vyrůstá v podobných podmínkách jako Rumila. Její rodina žije ve slaměném domku o jedné místnosti. Otec pracuje jako námezdní dělník a matka se stará o domácnost. Má dva sourozence, bratra a sestru. Ananna chodí do 1. třídy internátní školy Jalchatra a učení ji moc baví. Jejím nejoblíbenějším předmětem je angličtina. Kromě svého mateřského jazyka garo mluví ještě bengálsky. Ve volném čase si ráda maluje, nebo hraje se svými kamarádkami oblíbenou místní hru Ludu (desková výuková hra). Stejně jako Rumila se chce stát zdravotní sestrou a pomáhat lidem. Náš příspěvek na její studium bude činit 650 Kč za měsíc. Zatím se nám vždy podařilo peníze na adopci sehnat a věříme, že i další dítě budeme moci s pomocí ochotných rodičů a žáků podporovat. Ananna poslala svůj první dopis, ve kterém nás zdraví a píše, že se má dobře. Budeme se těšit na další dopis od ní a pravidelně informovat o pokračujícím projektu.

Nová adopce na dálku, březen 2017 Nová adopce na dálku, březen 2017

Mgr. Miroslava Kubíčková