Projekt Vesmír

Na přelomu listopadu a prosince 2016 se žáci 5. A pustili do projektu Vesmír. Rozdělili se do soutěžních týmů, ve kterých plnili během týdne různé úkoly nejen z přírodovědy, ale také z matematiky nebo českého jazyka a za každý úspěch získali hvězdu. Úspěšní jednotlivci mohli sbírat i malé hvězdičky, ze kterých si celý tým stavěl souhvězdí. Během prvního týdne se do vedení dostali Alieni, ale druhý týden, kdy jsme se blížili do prezentování svých vědomostí a dovedností, se o závěrečnou pochvalu dělili Alieni společně s Družicemi nebo Vesmírnou dráhou. Když děti nasbíraly dostatek vědomostí a dovedností, pustily se do tvorby plakátů, který potom obhajovaly před třídou. Celý projekt jsme ukončili návštěvou planetária, kde si žáci vše porovnali, utřídili a trošku i litovali, že nemají vysněné miliardy, aby se do opravdového vesmíru jednou podívali... Ale kdo ví...

"Byli jsme v planetáriu, viděli jsme planety, hvězdy a souhvězdí. Na začátku jsme si ukazovali souhvězdí. Sedačky se daly polohovat a někteří by i usnuli, jak jsme se dívali na souhvězdí. Ale jak nám promítali planety ve Sluneční soustavě, bylo to úžasné. Potom jsme se dívali na oceány, ryby a země. Jmenovalo se to Země v pohybu."

Projekt Vesmír, prosinec 2016 Projekt Vesmír, prosinec 2016 Projekt Vesmír, prosinec 2016 Projekt Vesmír, prosinec 2016 Projekt Vesmír, prosinec 2016

Za třídu 5. A napsala Bára Hajdová a Lucie Brychtová