Projekt Česká republika – místo, kde žiji

Konec září se nesl ve 4.A v duchu cestování po České republice. Putování jsme začali historickými místy, kde vznikaly české dějiny. Povídali jsme si o českých králích i nejdůležitějších památkách. Děti se seznámily s mapou České republiky a plnily ve skupinkách úkoly, díky kterým se seznámily s krajskými městy, největšími řekami i pohořími. Mapu následně vyráběly v pracovních činnostech. Malovali jsme také rostliny a zvířata, která jsou pro Českou republiku typická. Celý projektový týden byl zakončený prezentacemi dětí a jejich pozvánkami na zajímavá místa v České republice. Na prezentacích oceňuji především kreativnost a samostatnost. Ve třídě se nám sešly turistické deníky, modely, vypracované referáty, malované obrázky, knihy s pověstmi o daných místech, vstupenky, vlastní fotky, pohlednice i letáčky. Dětem náleží za odvedenou práci velká pochvala.

Projekt Česká republika – místo, kde žiji, září 2016 Projekt Česká republika – místo, kde žiji, září 2016 Projekt Česká republika – místo, kde žiji, září 2016 Projekt Česká republika – místo, kde žiji, září 2016 Projekt Česká republika – místo, kde žiji, září 2016 Projekt Česká republika – místo, kde žiji, září 2016 Projekt Česká republika – místo, kde žiji, září 2016 Projekt Česká republika – místo, kde žiji, září 2016 Projekt Česká republika – místo, kde žiji, září 2016

Mgr. Kateřina Krbková Trnková