GlobalStoryLines ve 3.A

GlobalStorylines je způsob výuky globálních témat prostřednictvím příběhu. Průvodcem dějovou linkou je učitel. K posunu v příběhu dochází prostřednictvím dramatizací a následných reflexí. Děti se učí v bezpečí fiktivního světa řešit různé nepříjemné situace a poznávají tak samy sebe, vztahy mezi lidmi a místy u nás i ve světě. Ve 3.A se děti ve své fiktivní vesnici setkaly s obrem. Nejprve z něho měly strach a chtěly ho chytit. Postupně zjistily, že obr je osamělý, smutný a hledá kamarády. Učily se tak na různých situacích, jak se nenechat ovlivnit předsudky, pomoci, být empatický, pomáhat, vyrovnat se se strachem, hledat a udržet si přátele.

GlobalStoryLines ve 3.A, červen 2016 GlobalStoryLines ve 3.A, červen 2016

Mgr. Kateřina Trnková