Projekt Babičky a dědečci - Tohle se nám povedlo

Děti stále víc a víc zajímalo, jak se dříve učilo, jak vypadaly třídy, pomůcky a vysvědčení. Tak jsme se ve třídě 5. B rozhodli pozvat babičky a dědečky dětí a o všem, co nás zajímá, si s nimi popovídat. Byli jsme příjemně překvapeni, kolik prarodičů souhlasilo a začali jsme s přípravami. Nejdříve děti nakreslily portrét svého prarodiče, nakoupili jsme a přichystali občerstvení, připravili pozvánky. A pak přišel den D – 18. květen 2016. Prarodiče začali přicházet do školy a děti se jim hned od začátku krásně věnovaly. Přivedly je do třídy, kde jim představily své učebnice, sešity, projekty, portfolia a daltonské práce. Seznámily je podrobně se způsobem současné výuky, provedly je po škole a vše jim vysvětlily a ukázaly. Na oplátku jim pak prarodiče ve velmi přátelské atmosféře odkryli své vzpomínky na školní léta. Přinesli na ukázku svá vysvědčení, fotografie, sešity. Vzájemně se výborně při vyprávění doplňovali a společně se všichni smáli nad lumpárnami, které babičky a dědové prováděli jako malé děti. Bylo nádherné sledovat, jak děti hltají vzpomínky svých prarodičů, jak jsou hrdí na to, že je ve škole mají a jak se babičky a dědové rozzáří při komunikaci s nimi. Velké díky prarodičům za to, že si na nás udělali čas a dětem za to, jak perfektně zvládly roli průvodců.

Projekt Babičky a dědečci - Tohle se nám povedlo, květen 2016 Projekt Babičky a dědečci - Tohle se nám povedlo, květen 2016 Projekt Babičky a dědečci - Tohle se nám povedlo, květen 2016 Projekt Babičky a dědečci - Tohle se nám povedlo, květen 2016

Mgr. Renata Miková