Představení Saturnin v Mahenově divadle

Pro žáky osmého a devátého ročníku tradičně připravujeme návštěvy večerních představení v Mahenově divadle. Tentokrát jsme si vybrali nové nastudování Saturnina od Zdeňka Jirotky. Návštěvu tohoto představení jsme naplánovali na 28. ledna 2016, tedy na den, kdy jsme ukončili 1. pololetí školního roku, děti dostaly vysvědčení a byl tedy důvod k oslavě.

Představení je nesmírně zdařilé. Okouzlující příhody věrného sluhy Saturnina, který pomáhá svému pánovi nabýt většího sebevědomí a chrání jej zejména před dotěrnými příbuznými, jsou doplněny mnoha swingovými melodiemi, vtipnými dialogy a dokreslují noblesu 1. republiky. Autory této dramatizace jsou Ondřej Havelka a Martin Vačkář, režisérem je Jakub Nvota ze Slovenska. Rychlý spád, humor, pěkné melodie, vynikající herecké výkony, zvlášť Martina Siničáka v hlavní roli, to je nový Saturnin, který děti okouzlil a na kterého se rozhodně ještě půjdeme podívat s dětmi, které toto představení neviděly.

Představení Saturnin v Mahenově divadle, leden 2016

Mgr. Jana Osičková